Budoucnost náboru: Digitální dvojníci na pohovoru
- Autor článku Petra Brabencová
Svět náboru se v posledních letech díky technologiím celkem dramaticky mění. A to především díky umělé inteligenci, která proniká do všech odvětví. Jedním z nejnovějších trendů AI, který lze využít i v oblasti HR a náboru, je nasazení digitálních dvojníků během pohovorů. Představte si, že místo tradičního pohovoru s reálným personalistou vás přivítá virtuální avatar, který je schopen vést rozhovor, analyzovat vaše odpovědi a poskytovat zpětnou vazbu v reálném čase. Tento inovativní přístup přináší řadu výhod, které mohou zásadně změnit proces výběru kandidátů.V tomto článku se podíváme na to, jak digitální dvojníci fungují, jaké jsou jejich hlavní výhody a jak mohou pomoci personalistům i kandidátům.
Automatizace videí: Jak AI zlepšuje sourcing kandidátů
Ještě, než se pustíme do rozebírání samotných virtuálních dvojníků, nesmíme zapomenout na tradičnější formu, kterou dnes firmy využívají – Video sourcing a automatizaci videí, ale stále s reálným člověkem. Je to jeden z inovativních způsobů, který v recruitmentu funguje a přináší výsledky. Video sourcing se stává stále populárnějším nástrojem, který nejenže zaujme kandidáty, ale také zvyšuje jejich ochotu reagovat. V kombinaci s AI lze vytvářet personalizovaná videa na základě analýzy dat, aniž by bylo nutné pokaždé natáčet nová. Představte si, že můžete pro každého kandidáta připravit video na míru, kde ho oslovíte jeho jménem, představíte firmu nebo pozici, na kterou se kandidát hlásí nebo na kterou jste ho oslovili. Vše bude automatizované, ale stále autentické.
TIP: Buďte v práci o krok napřed. Přihlaste se na webináře od Datacruit Akademie a získejte náskok před konkurencí! Tato trilogie o AI v recruitmentu a HR marketingu vám poskytne praktické rady, jak využít umělou inteligenci v náboru.
Nemáte čas natáčet? Nevadí, použijte vašeho digitálního dvojníka
Nemáte čas tvořit videa s managery? To už dnes není žádný problém. S nástupem pokročilých algoritmů AI máme dnes možnost vytvářet takzvané digitální dvojníky. Tato technologie umožňuje zkopírovat charakteristické rysy konkrétních osob, například CEO nebo recruiterů, a vytvořit jejich virtuální verze. Tyto „digitální dvojníci“ mohou komunikovat s kandidáty ve stejném stylu, jako by to dělaly jejich reálné protějšky, a to bez ohledu na čas nebo místo.
Marné hledání času na pohovor
Manažeři nebo CEO mají bohužel často naplněné diáře týdny dopředu, takže hledání času na pohovor bývá často velmi složité. Ale i to by se dalo vyřešit jeho digitálním dvojníkem.Jen si představte si, že uchazeč může mít interaktivní pohovor i s AI dvojčetem vašeho CEO, aniž by tam reálná osoba musela sedět.
Překvapivé aplikace AI v recruitmentu
AI v recruitmentu nabízí mnoho překvapivých technologií a aplikací. Například, AI může analyzovat velké množství dat a identifikovat vzorce, které by lidskému oku unikly. To může zahrnovat analýzu životopisů, sledování výkonu zaměstnanců nebo dokonce předpovídání, kteří kandidáti budou nejúspěšnější. AI také může pomoci personalistům lépe porozumět potřebám a preferencím kandidátů, což vede k lepšímu sladění mezi kandidátem a pozicí.
AI aplikace i digitální dvojníci představují budoucnost náboru. Tyto technologie nejen zefektivňují procesy, ale také zajišťují, že kandidáti získají nezapomenutelnou a kvalitní zkušenost. Pokud chcete být na špici v oblasti náboru, je čas začít experimentovat s těmito inovativními nástroji.
Hledáte další nástroje, které vám zefektivní práci?
S tím vám mohou pomoci José Kadlec, Zdeněk Bajer a Ondřej Hanuš! Připojte se kDatacruit Akademii a jejítrilogii webinářů,kde se dozvíte o nejnovějších technologických vychytávkách, které ve své práci jistě využijete. Už 18.10. 2024 se můžete těšit na první z nich!