Jak si po škole najít práci
- Autor článku Petra Vrbová
Blíží se konec vašeho studia, nebo jste právě získali titul a hodláte se prosadit na trhu práce? Jak ale vyniknout mezi tolika uchazeči, pokud nemáte praxi, a jak na pracovním pohovoru zaujmout? To jsou časté otázky, které trápí většinu uchazečů o první zaměstnání. Přečtěte si, jak si po škole najít práci, kde hledat zajímavé pracovní pozice, jak vytvořit působivý životopis a jak se připravit na pohovor.
Jak se připravit na hledání práce ještě během školy?
Občas si u čerstvých absolventů všímáme, že si nejsou úplně jistí, jakému oboru se přesně chtějí věnovat. Pokud je toto i váš případ, nechte si poradit od globálního stratéga, mentora a kouče Jana Mühlfeita. V jeho kurzu Sebepoznání, jak sám název napovídá, lépe poznáte sami sebe, naleznete vaši osobní výjimečnost založenou na vašich přirozených talentech. Tříhodinový záznam online školení Sebepoznání s Janem Mühlfeitem získáte za 1 900 Kč.
Stáže
Ideálním způsobem, jak si najít po škole práci je vyhledávání stáží už při studiu. Každá zkušenost může být podnětná a přínosná pro budoucí povolání a profilování zaměření. Díky stážím můžete zjistit, co vás baví a kde jsou vaše silné stránky. To vám může pomoci při volbě jakým směrem se po škole vydat, pokud v tom již nemáte jasno předem. Se stážemi přichází ještě jedna velmi přínosná varianta, která může nastat a to ta, že si vás tam po samotném skončení stáže najmou na plný úvazek.
Rekvalifikace a další vzdělávání
Vzdělávání se nad rámec studia je v dnešní době velmi žádané a dostupné. Probíhá standardně online z pohodlí domova nebo můžete osobně docházet na kurzy. Pokud vás lákají spíše technicky zaměřené pozice, absolvujte kurzy na ITjede. Registrace i kurzy jsou zdarma!
Na ITjede se dozvíte více o Dynamics 365, osobním brandu a marketingu, Agile Mindsetu, B2B social selling a mnoha dalších oblastech. Celý modul můžete zakončit celosvětově uznávanou certifikační zkouškou MB-910 nebo MB-920.
Tyto znalosti vám pomohou otevřít dveře k zajímavým pracovním pozicím, o kterých byste třeba jinak neuvažovali. Pokud vás láká obor recruitmentu, absolvujte nejkomplexnější mezinárodní certifikace pro juniory i specialisty v HR - Recruitment Academy Certified Sourcer & Certified Recruiter.
TIP! Přečtěte si také náš článek o tom, jak lze získat nové pracovní příležitosti právě díky rekvalifikaci
Jak pokračovat při hledání práce
Životopis
Vytvořte si základní podobu životopisu, kterou následně doporučujeme přizpůsobit každé pozici, na jež se hlasíte. Podrobný návod, jak životopis vytvořit najdete zde
Motivační dopis
Naše tipy, jak správný motivační dopis najdete zde. Ve videu detailněji pochopíte význam a využití motivačního dopisu, jaké náležitosti by měl splňovat a čeho se vyvarovat. Dozvíte se také zajímavé tipy, triky, jak vytvořit skutečně působivý motivační dopis.
PŘÍPRAVA NA POHOVORY
V současné době mohou stále ještě převažovat pohovory v online podobě.
Přečtěte si naše Pohovory v kostceTIP! Nezapomeňte se také podívat na video o psychotestech ve výběrových řízeních .
Založte si LinkedIn profil
Díky LinkedIn profilu dáte vědět recruiterům, ve které oblasti se pohybujete a jaké máte zkušenosti. Navíc LinkedIn neslouží jen recruiterům k vyhledání uchazečů, ale i vám k prohlížení různých pracovních nabídek, na které se tam dá velmi snadno zareagovat a tím se o danou práci začít ucházet. Nechte se inspirovat našimi tipy, jak správně váš LinkedIn profil vyplnit
Začněte hledat vysněnou práci
Mrkněte na nový pracovní portál jobs.datacruit.com, kde najdete přes 2 tisíce otevřených pozic v 19 oborech u předních společností jako je Rohlik.cz, Fortuna, Möbelix, Saint Gobain, Dixons Carphone, a mnoha dalších. Přehled dalších
pracovních portálů a míst s nabídkami práce najdete v tomto článku.
Věříme, že vám naše tipy, jak si po škole najít práci, pomohou. Nebojte se také oslovit přátele, rodinu, známé a náboráře. Navazujte kontakty a rozšiřujte si okruh známých, to vše Vám může pomoci najít vysněné povolání. Zkoušejte to dál a nenechte se odradit.