Informace z moderního recruitmentu a talent sourcingu - HRMixer.cz - HRMixer.cz https://www.hrmixer.cz Thu, 21 Nov 2024 08:45:30 +0100 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz Každý třetí v Česku onemocní rakovinou. Genixa spouští projekt, který pomůže onkologickým pacientům při hledání práce https://www.hrmixer.cz/media-1/861-kazdy-treti-v-cesku-onemocni-rakovinou-genixa-spousti-projekt-ktery-pomuze-onkologickym-pacientum-pri-hledani-prace https://www.hrmixer.cz/media-1/861-kazdy-treti-v-cesku-onemocni-rakovinou-genixa-spousti-projekt-ktery-pomuze-onkologickym-pacientum-pri-hledani-prace Každý třetí v Česku onemocní rakovinou. Genixa spouští projekt, který pomůže onkologickým pacientům při hledání práce

Nezisková organizace Genixa, zaměřující se na pomoc znevýhodněným skupinám na pracovním trhu, oznamuje spuštění projektu na podporu onkologických pacientů, kteří se vrací do aktivního života. Ve spolupráci s personální agenturou GoodCall a za podpory pacientské organizace Moje plíce, z.s. a společnosti Curium Pharma poskytne kurzy, workshopy a individuální konzultace, které pomohou osobám zotaveným po léčbě rakoviny najít nové pracovní uplatnění. Projekt nabízí firmám jedinečnou příležitost nejen získat nové talenty, ale také aktivně přispět k pozitivním společenským změnám a podpořit inkluzi na pracovním trhu. Tuto službu nabízí Genixa firmám bez nároku na honorář.

„Zhruba před rokem mi zmínila Ilona Mančíková z neziskové organizace Moje plíce svůj příběh o onkologickém onemocnění a o snaze pomáhat ostatním s podobným osudem. Společně jsme dospěli k názoru, že bychom propojili naše byznysové znalosti a vytvořili projekt, který pomůže vyléčeným pacientům vrátit se po delší zdravotní pauze zpět do zaměstnání a pokračovat v kariéře," popisuje vznik projektu Milan Novák, zakladatel neziskové organizace Genixa a ředitel personální agentury GoodCall.

Konzultanti z personální agentury GoodCall v rámci projektu poskytnou bezplatné workshopy, kurzy a poradenství, které pomůžou vyléčeným onkologickým pacientům se snadněji vrátit do pracovního prostředí. Náboroví experti navíc zájemcům z řad vyléčených pacientů pomohou najít vhodnou pracovní příležitost a zdarma nabídnou profily kandidátů společnostem po celé České republice.


Pomoc, která má smysl

Projekt nabízí firmám příležitost získat nové talenty bez dodatečných nákladů a zároveň podpořit tvorbu inkluzivního pracovního prostředí. „Je to příležitost pro firmy naplňovat svou společenskou odpovědnost a nabídnout práci lidem, kteří za tuto příležitost budou opravdu velmi vděční. Je to šance pomoci těm, kteří procházejí složitým životním obdobím,a umožnit jim v práci najít seberealizaci, posílit sebevědomí a zlepšit jejich kvalitu života," vysvětluje Novák.

Do projektu se mohou dobrovolně zapojit firmy, které chtějí významně přispět společnosti jako například organizace Curium Pharma, která finančně přispěla na tvorbu nových webových stránek. „Jako farmaceutická firma jsme se rozhodli zapojit do této iniciativy, protože chceme být součástí pozitivních změn v oblasti zdraví a péče o pacienty. Podpora návratu onkologických pacientů do pracovního prostředí je pro nás důležitá, protože věříme, že práce a zaměstnání mají vliv na celkovou životní kvalitu jednotlivců," říká Gabriela Kleinová, HR Director a Global HR IT ve společnosti Curium Pharma.

S podporou stávajících i budoucích partnerů má projekt potenciál rozšířit svou pomoc na další skupiny pacientů s různými diagnózami. Více informací o projektu najdete na - www.genixa.cz.

Více o Genixe

Genixa je nezisková organizace, která pomáhá lidem znevýhodněným na trhu práce s hledáním nového uplatnění a maximalizací jejich šancí na úspěšné zvládnutí výběrových řízení. Ve své činnosti se zaměřuje především na rodiče vracející se z rodičovské dovolené, absolventy SŠ/VŠ, osoby starší 60 let či jedince vracející se po zdravotní pauze na pracovní trh včetně vyléčených onkologických pacientů. Tým organizace tvoří odborníci s praxí v oblasti náboru a kariérního poradenství, kteří pro zájemce z těchto skupin pořádají online kurzy, workshopy a poskytují jim také individuální kariérní poradenství. 

 

Více o společnosti GoodCall

GoodCall je česká personální agentura, která vznikla v roce 2014 s cílem modernizovat zastaralé náborové procesy na evropském trhu. Firma už více než 10 let pomáhá zaměstnavatelům najít talenty a zefektivňovat příjímání nových zaměstnanců. Kromě náboru se zaměřuje na oblasti recruitmentprocess outsourcing, outplacement nebo HR marketing. GoodCall má své sídlo v Praze a další pobočky v Hradci Králové, Brně, Ostravě, Zlíně, Liberci, Českých Budějovicích a Bratislavě. Společnost je součástí skupiny GoodGroup.

 

Více o Curium Pharma  

Curium Pharma je globální lídr v oblasti nukleární medicíny s více než stoletou tradicí. Curium Pharma vyvíjí, vyrábí a distribuuje po celém světě radiofarmaceutické produkty nejvyšší kvality. Své zastoupení má i v České republice, kde má na starosti podporu evropských a mezinárodních operací.

 

Více oMoje Plíce,z.s.

Moje plíce, z. s.   je nezisková organizace, která podporuje pacienty s rakovinou plic a jejich osoby blízké. Poskytuje ověřené informace o nemoci, nabízí psychologickou, právní i sociální podporu, vytváří prostor pro vzájemnou výměnu zkušeností, pořádá akce pro pacienty za účelem edukace a zlepšení kvality jejich života. Osvětovými kampaněmi nabádá veřejnost k prevenci a zdravému životnímu stylu. 

 

 

]]>
petra.brabencova@goodcall.eu (Petra Brabencová) Média Wed, 23 Oct 2024 00:00:00 +0200
Budoucnost náboru: Digitální dvojníci na pohovoru https://www.hrmixer.cz/navody/860-budoucnost-naboru-digitalni-dvojnici-na-pohovoru https://www.hrmixer.cz/navody/860-budoucnost-naboru-digitalni-dvojnici-na-pohovoru Budoucnost náboru: Digitální dvojníci na pohovoru

 Svět náboru se v posledních letech díky technologiím celkem dramaticky mění. A to především díky umělé inteligenci, která proniká do všech odvětví. Jedním z nejnovějších trendů AI, který lze využít i v oblasti HR a náboru, je nasazení digitálních dvojníků během pohovorů. Představte si, že místo tradičního pohovoru s reálným personalistou vás přivítá virtuální avatar, který je schopen vést rozhovor, analyzovat vaše odpovědi a poskytovat zpětnou vazbu v reálném čase. Tento inovativní přístup přináší řadu výhod, které mohou zásadně změnit proces výběru kandidátů.V tomto článku se podíváme na to, jak digitální dvojníci fungují, jaké jsou jejich hlavní výhody a jak mohou pomoci personalistům i kandidátům.

 
Automatizace videí: Jak AI zlepšuje sourcing kandidátů

Ještě, než se pustíme do rozebírání samotných virtuálních dvojníků, nesmíme zapomenout na tradičnější formu, kterou dnes firmy využívají – Video sourcing a automatizaci videí, ale stále s reálným člověkem. Je to jeden z inovativních způsobů, který v recruitmentu funguje a přináší výsledky. Video sourcing se stává stále populárnějším nástrojem, který nejenže zaujme kandidáty, ale také zvyšuje jejich ochotu reagovat. V kombinaci s AI lze vytvářet personalizovaná videa na základě analýzy dat, aniž by bylo nutné pokaždé natáčet nová. Představte si, že můžete pro každého kandidáta připravit video na míru, kde ho oslovíte jeho jménem, představíte firmu nebo pozici, na kterou se kandidát hlásí nebo na kterou jste ho oslovili. Vše bude automatizované, ale stále autentické.

TIP: Buďte v práci o krok napřed. Přihlaste se na webináře od Datacruit Akademie a získejte náskok před konkurencí! Tato trilogie o AI v recruitmentu a HR marketingu vám poskytne praktické rady, jak využít umělou inteligenci v náboru.

Nemáte čas natáčet? Nevadí, použijte vašeho digitálního dvojníka

Nemáte čas tvořit videa s managery? To už dnes není žádný problém. S nástupem pokročilých algoritmů AI máme dnes možnost vytvářet takzvané digitální dvojníky. Tato technologie umožňuje zkopírovat charakteristické rysy konkrétních osob, například CEO nebo recruiterů, a vytvořit jejich virtuální verze. Tyto „digitální dvojníci“ mohou komunikovat s kandidáty ve stejném stylu, jako by to dělaly jejich reálné protějšky, a to bez ohledu na čas nebo místo.

Marné hledání času na pohovor

Manažeři nebo CEO mají bohužel často naplněné diáře týdny dopředu, takže hledání času na pohovor bývá často velmi složité. Ale i to by se dalo vyřešit jeho digitálním dvojníkem.Jen si představte si, že uchazeč může mít interaktivní pohovor i s AI dvojčetem vašeho CEO, aniž by tam reálná osoba musela sedět.

Překvapivé aplikace AI v recruitmentu

AI v recruitmentu nabízí mnoho překvapivých technologií a aplikací. Například, AI může analyzovat velké množství dat a identifikovat vzorce, které by lidskému oku unikly. To může zahrnovat analýzu životopisů, sledování výkonu zaměstnanců nebo dokonce předpovídání, kteří kandidáti budou nejúspěšnější. AI také může pomoci personalistům lépe porozumět potřebám a preferencím kandidátů, což vede k lepšímu sladění mezi kandidátem a pozicí.

AI aplikace i digitální dvojníci představují budoucnost náboru. Tyto technologie nejen zefektivňují procesy, ale také zajišťují, že kandidáti získají nezapomenutelnou a kvalitní zkušenost. Pokud chcete být na špici v oblasti náboru, je čas začít experimentovat s těmito inovativními nástroji.

Hledáte další nástroje, které vám zefektivní práci?

S tím vám mohou pomoci José Kadlec, Zdeněk Bajer a Ondřej Hanuš! Připojte se kDatacruit Akademii a jejítrilogii webinářů,kde se dozvíte o nejnovějších technologických vychytávkách, které ve své práci jistě využijete. Už 18.10. 2024 se můžete těšit na první z nich!

 

]]>
petra.brabencova@goodcall.eu (Petra Brabencová) Návody Wed, 16 Oct 2024 00:00:00 +0200
Jak se dělá HR marketing v Česku? 6 rad od vítězů letošních Recruitment Academy Awards https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/859-jak-se-dela-hr-marketing-v-cesku-6-rad-od-vitezu-letosnich-recruitment-academy-awards https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/859-jak-se-dela-hr-marketing-v-cesku-6-rad-od-vitezu-letosnich-recruitment-academy-awards Jak se dělá HR marketing v Česku? 6 rad od vítězů letošních Recruitment Academy Awards

 

 

Pokud jste propásli summit vítězů letošních Recruitment Academy Awards, nemusíte smutnit! Naše redakce byla na místě a nic nám neuniklo. Přinášíme vám nejzásadnější postřehy od těch, kteří stojí za nejkreativnějšími kampaněmi v oblasti HR marketingu a employer brandingu v Česku.

Druhý ročník RAA Winners Summit, který se uskutečnil 8. 10. v prostorách OKsystem v Praze, zahrnoval program trvající celkem 3 hodiny. Přednášky představitelů firem, které zvítězily na letošních Recruitment Academy Awards, přiblížily, jak probíhaly přípravy nejkreativnějších kampaní a jaké dosáhly výsledky.

Shrnuli jsme pro vás nejzásadnější rady, které zazněly, a na které pamatovat při plánování vašich employer branding projektů.

1. Experimentujte! Staré cesty nefungují 

Kristýna Hrdličková ze společnosti CardionCars během své prezentace pro stočlenné publikum poukázala na dlouhodobé problémy při náboru technických pozic. „Běžné náborové cesty nefungují, je třeba hledat nové způsoby,“ uvedla Hrdličková, jejíž společnost natočila netradiční náborové video, za které si odnesla ocenění za nejlepší kariérní video mezi malými firmami.Díky spolupráci s ambasadory dosáhlo video na YouTube přes 817 000 zhlédnutí a získalo 1 078 pozitivních reakcí. Během měsíční kampaně firma obdržela 58 životopisů.

To, že se experimenty vyplácí, potvrzuje i společnost Orlen Unipetrol, která zvítězila s náborovým videm v kategorii velkých firem. Jejich filmový trailer pomohl obsadit 43 pozic ve skladu, a dokonce vytvořit dalších 43 míst.

2. Buďte tam, kde to dává smysl

Několikrát zaznělo, že employer brandingu musí předcházet důkladná příprava. Nicole Chladová, letošní držitelka ceny Recruiter roku, připomněla, že klíč k úspěchu představuje jasná strategie, které je třeba se držet. „Chtěli jsme oslovit vysokoškolské studenty. Původně jsme plánovali být všude, účastnit se všech veletrhů a sbírat co nejvíce kontaktů. Nakonec jsme ale přístup změnili. Rozhodli jsme se být pouze tam, kde to má smysl, odlišit se a zaměřit se na kvalitu kontaktů, se kterými budeme aktivně pracovat,“ popsala Chladová svoji zkušenost ze společnosti PwC.

3. Nechte si poradit! Ale nebojte se ozvat

Alžběta Šedivá ze společnosti GasNet zdůraznila, že je klíčové, aby HR tým úzce spolupracoval s dalšími specialisty. Zároveň ale vyzývá HR manažery, aby si uměli prosadit svůj názor: „Vedli jsme dialog s PR agenturou například o tom, zda na nových kariérních stránkách zvolit formu tykání nebo vykání. Agentura tlačila na uvolněnější tón komunikace, prosadili jsme však konzervativnější vykání, protože to lépe odpovídá naší firemní kultuře.“

Nepouštět se do employer brandingu na vlastní pěst doporučuje i Andrea Semerádová, vedoucí HR společnosti eBrána. Podle jejích slov se na pracovním inzerátu, za který jejich společnost získala cenu za nejlepší inzerát roku, podílelo devět lidí, včetně copywritera, grafika, video makera, IT specialistů a brand managera.

4. Zapojte vlastní zaměstnance 

Vítězové letošních Recruitment Academy Awards se shodují, že při employer brandingu představuje hlavní sílu zapojení svých zaměstnanců.Vaši zaměstnanci jsou největšími ambasadory. Začněte u nich. Když se vám je podaří zapojit, uspějete,“ pronesla Lenka Adamcová, HR ředitelka společnosti Pivovary Staropramen. Podle Adamcové mají v Pivovarech Staropramen napříč každým oddělením ambasadory, kteří jim pomáhají s employer branding strategií. 

Jak se vyplatí zapojit vlastní zaměstnancenastínil příběh společnosti MEWS, která si odnesla cenu za nejlepšíreferral program. Díky atraktivně nastavenému odměňovacímu systému aupozorněním na platforměSlack se firmě daří dlouhodobě zapojovat zaměstnance dohiringu. A podle interních dat celkem obsadili 34 % zaměstnanců právě díky interním doporučením.

5. Do online prostředí běžte kreativně 

Společnost Thermo Fisher Scientific si letos odnesla zlatou cenu za náborovou kampaň. Podle zástupců agentury B-Tým, která se na její tvorbě podílela, je důležité uchopit komunikaci náborové kampaně jinak v online a jinak v offline prostředí. Věděli jsme, že se statickými obrázky zaujmeme venku, ale ne online. Proto jsme vsadili na řadu animací, které přitáhnou pozornost,“ popisuje Jakub Buček z agentury B-Tým. Náborová kampaň zahrnovala jak placenou propagaci online, tak i billboardové plochy a polepy tramvají. 

Počítejte s tím, že kreativita nemusí být po chuti všem, a proto musíte umět svoje nápady obhájit.Své o tom ví Městská policie Brno. Jejich tým se podělil o to, jak navzdory kritice rozhodl v náborové kampani použít lidové označení „měšťáci“. A celkově vsadili na uvolněný tón, který kontrastuje s tradičním přístupem veřejné správy. Kampaň přinesla obsazení 11 pozic strážníků, což dvojnásobně překonalo stanovený cíl, a získala také dvě ocenění na Recruitment Academy Awards.

6. Generace Z chce víc než jen peníze! Na mzdu ale nezapomínejte

Došlo i na téma generace Z. Mikuláš Kvapil, ředitel marketingu ve společnosti Edenred, představil výsledky průzkumu o HR trendech budoucnosti. Z výsledků vyplývá, že pouze 42 % zástupců generace Z považuje platové ohodnocení za klíčové, zatímco 60,7 % upřednostňuje smysluplnost práce před výší mzdy. Semerádová z eBRÁNY však upozorňuje, že ani nejlepší inzerát neuspěje bez adekvátní odměny: „Abychom oslovili seniornější kandidáty, museli jsme přehodnotit finanční ohodnocení.“

Více informací o soutěži Recruitment Academy Awards se dozvíte na https://raawards.cz/

 

raa partneri 1920x1080 1

 

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Wendeling) Recruitment Academy Thu, 10 Oct 2024 00:00:00 +0200
Konference Happiness@Work Live! slaví 10 let a ukáže, jak vypadá leadership pro budoucnost https://www.hrmixer.cz/media-1/858-konference-happiness-work-live-slavi-10-let-a-ukaze-jak-vypada-leadership-pro-budoucnost https://www.hrmixer.cz/media-1/858-konference-happiness-work-live-slavi-10-let-a-ukaze-jak-vypada-leadership-pro-budoucnost

 

30. září 2024 Jak se jako lídr připravit na budoucnost? Dá se rychle přizpůsobit neustálým změnám, které svět přináší? Na to odpoví čeští i zahraniční řečníci a řečnice 15. 10. na jubilejním 10. ročníku největší leadership konference v Česku, Happiness@Work Live! I letos se odehraje v pražském Kongresovém centru, nově pod záštitou Red Button EDU.

Mezi vystupujícími budou významné osobnosti, jako Garry Ridge (dlouholetý CEO globální firmy WD-40), Jurgen Appelo (světový expert na leadership), Sonja Lyubomirsky (expertka na vědu o štěstí), Josef Dvořáček (ředitel SONNENTOR), Eliška Remešová (terapeutka, zakladatelka Institutu Mezilidmi), Michal Meško (CEO Martinus), Josef Holý (expert na kognitivní bezpečnost) a další.Součástí konference bude i oblíbené Happy EXPO, zážitková zóna, skvělý catering nebo třeba dětský koutek.

Leadership pro budoucnost jako letošní téma

Jak vypadá „leadership pro budoucnost”? Na co se musí lídryně a lídři připravit v příštích 10 letech a jaké by měli mít dovednosti? Přesně na to se budeme letos ptát řečníků s desítkami let zkušeností z velkého byznysu, vědců, i těch, kteří už léta sledují trendy, které právě přichází. Diskutovat budeme o hodnotovém leadershipu, nejnovějších vědeckých výzkumech a také o vlivu umělé inteligence na svět práce.

Co si účastníci z konference odnesou?

  • - Inspiraci, jak budovat úspěšné firmy, ve kterých je lidem skvěle
  • - Motivaci a důvody, proč hledat cesty ke zlepšení
  • - Příklady, jak principy „leading with happiness“ fungují v praxi v dalších firmách
  • - Přehled kompetencí budoucnosti, které lídr potřebuje

I když se stále více hovoří o nástupu umělé inteligence, potřeba lídrů se schopnostmi vést bude pořád potřeba. Ty AI rozhodně hned tak nenahradí. Podle reprezentativního průzkumu Předvýběr.cz a Happiness@Work je 9 z 10 Čechů přesvědčeno, že lídři budou nezbytní i za 10 let. 

 

Zároveň však pouze 50 % Čechů vyjádřilo spokojenost se svým současným lídrem, zatímco třetina by ho ohodnotila trojkou jako ve škole.

Proto je důležité neustále rozvíjet dovednosti lídrů. I za 10 let budou lídři podle Čechů potřebovat:

  • Skvělé komunikační schopnosti (20 %)
  • - Schopnost porozumět lidem (19 %)
  • - Chuť se neustále vzdělávat a růst (16 %)

  • A právě konference jako tato jim k tomu může významně napomoci.

Pro koho je akce určena? Na své si přijdou ředitelé a ředitelky, manažeři a manažerky a lídři z firem, kterým záleží na kvalitní firemní kultuře, dále pak lidé z HR, kteří hledají inspiraci, jak moderně vést a motivovat lidi. Neztratí se ani marketéři, kteří pomáhají budovat značky a firemní kulturu. A vítáni jsou všichni, které letošní téma leadershipu zajímá.

Na konferenci vystoupí přední čeští i zahraniční experti

“Desáté výročí jsme se rozhodli oslavit ve velkém stylu. Podařilo se nám do Prahy pozvat opravdu globální osobnosti. Zároveň jsme moc rádi, že na konferenci vystoupí i vynikající místní řečníci, kteří na svých příkladech jasně ukazují, že je možné budovat byznysově úspěšné firmy s velmi pozitivním dopadem na lidi, společnost i okolí,” zmiňuje Michal Šrajer, spoluzakladatel konference a partner v Red Button EDU.

O své zkušenosti se podělí řada vystupujících od nás i ze zahraničí:

- Garry Ridge, který 25 let vedl firmu WD-40

- Jurgen Appelo, autor knihy Management 3.0 a TOP světový leadership expert

- Sonja Lyubomirsky, přední světová expertka na vědu o štěstí

- Josef Dvořáček, spoluzakladatel a ředitel SONNENTOR

- Eliška Remešová, psycholožka, terapeutka, zakladatelka Institutu Mezilidmi

- Michal Meško, CEO Martinus a EY Podnikatel roku

- Alex Kjerulf, autor několika knih, zakladatel Woohoo Inc. a Chief Happiness Officer

- Josef Holý, expert na kognitivní bezpečnost a autor podcastu Kanárci v síti

- Lenka Žlebková, generální ředitelka Kongresového centra Praha

- Luboš Malý, Chief Ecosystem Officer a spoluzakladatel Red Button EDU

- Roman Bittner, vedoucí směny ve slévárně

- Alexandra Hubáčková, lektorka, konzultantka, autorka podcast Lead Simply

Setkání s inspirativními lidmi, EXPO, zóna zdraví i dětský koutek

Součástí konference je každý rok i oblíbené EXPO nabízející produkty a služby přímo související s tématy konference. Letos na něm dostanou prostor zdarma i neziskovky, které pomohli vybrat fanoušci konference na sociálních sítích. Mezi vystavujícími se objeví například Red Button EDU, Wolt, Ernst & Young a dalších 25 skvělých firem, jejichž produkty a služby jsou v souladu s tématy Happiness@Work.

Pro ty, kteří si budou chtít od nabitého programu trochu odpočinout, bude přichystána zóna zdraví, kde se mohou nechat namasírovat, vyzkoušet si dechová nebo mindfulness cvičení, protáhnout se, zažít chladovou terapii nebo třeba degustaci unikátní čokolády.

Příjemným zpestřením akce budou oblíbené impro aktivity v režii Školy improvizace a pořádná after party. Pro rodiče bude k dispozici dětský koutek od Baby Office, aby si mohli v klidu užít celou konferenci, zatímco o jejich děti bude na profesionální úrovni postaráno.

Při organizaci konference každoročně klademe velký důraz na tzv. visitor experience. Doprovodný program je navržen tak, aby návštěvníkům poskytl nezapomenutelný zážitek, protože naše konference není „jen” o přednáškách na pódiu, ale o celkovém dojmu, který si každý účastník začíná vytvářet hned ráno při výstupu z metra,” vysvětluje Martin Šafařík, organizátor konference a partner Red Button EDU.

Také letos bude konference ve znamení udržitelnosti. Už před lety se organizátoři zavázali, že udělají maximum pro minimalizaci negativních dopadů spojených s pořádáním takto velké akce. To zahrnuje lokální catering, přístup k produkci jednorázových materiálů, nebo výběr produktových partnerů.

Otevřená diskuze na neKonferenci

Novinkou letošního ročníku bude Happiness@Work neKonference, která se uskuteční o den dříve, v pondělí 14. října, v pražském Impro Centru. O akci se postarají nizozemské expertky na štěstí v práci z Woohoo Unlimited. Program si řídí sami účastníci. Extra den jim umožní hlouběji prozkoumat témata, která je nejvíce zajímají. Bude dostatek času na otevřené diskuze, brainstorming i networking s ostatními.

 

Letos pod hlavičkou Red Button EDU

Novinkou letošního roku je spojení konference s Red Button EDU. Obě party kromě přátelství pojí společné hodnoty a chuť zlepšovat společnost skrze pozitivní změny ve firmách. Návštěvníci tak letos získají ještě více ukázek z dobré praxe firem i příležitost vyzkoušet si osvědčené aktivity, které vedou ke zlepšování firemního prostředí. 

Silnější díky hlavnímu partnerovi – České spořitelně

Pořádat tak velkou mezinárodní konferenci by nebylo možné bez spolehlivého hlavního partnera. Tahle role patří už druhým rokem České spořitelně, která s principy Happiness@Work souzní, neustále pracuje na dalším rozvoji a má už toho hodně za sebou také v oblasti leadershipu. Svým přístupem inspiruje ostatní v Česku.

10. ročník podpoří také IreSoft a dále pak firmy Etnetera, Ferring, KCP, Kros, Opero, T-Mobile, Tivo, Videolektor a Zátiší.

 

Vstupenky na konferenci, která se již deset let podílí na budování skvělých firem, ve kterých je lidem dobře, je možné zakoupit na: https://www.happinessatwork.live/cs#vstupenky

V případě zájmu o novinářské akreditace nás kontaktujte na promo@happinessatwork.cz.

 

Kontakt pro média:

Jana Palatá

promo@happinessatwork.cz

+420 776 060 835

O Red Button EDU

Red Button EDU je partner pro rozvoj firem a jednotlivců. Je součástí aktivit expertní sítě Red Button, kterou tvoří cca 90 profesionálů, koučů, podnikatelů, inovátorů, konzultantů a lidí z nezisku i veřejné správy, a která pomáhá leaderům naplno rozvíjet potenciál všech lidí ve firmě. Inspiruje, sleduje nejnovější trendy a dokáže je efektivně dostat do praxe firem. Konference Happiness@Work Live! se od letošního roku stala součástí Red Button EDU, aby na jednom místě propojila české a světové inspirativní leadery, kteří chtějí budovat úspěšné firmy, ve kterých je jejich lidem dobře.

 

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Wendeling) Média Tue, 01 Oct 2024 00:00:00 +0200
Pouze třetina firem bere employer branding vážně. Většina ho zanedbává https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/857-pouze-tretina-firem-bere-employer-branding-vazne-vetsina-ho-zanedbava https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/857-pouze-tretina-firem-bere-employer-branding-vazne-vetsina-ho-zanedbava Pouze třetina firem bere employer branding vážně. Většina ho zanedbává

 

 

Nezaměstnanost v České republice se stále drží rekordně nízko. Najít vhodné talenty do týmu nadále vyžaduje od náborářů pořádnou dávku času a energie. Přesto však firmy nevěnují dostatečnou pozornost aktivitám spojeným s budováním zaměstnavatelské značky. Vyplývá to ze společného průzkumu společností Recruitment Academy a Edenred, který byl proveden mezi 128 společnostmi v České republice. 

Dotazníkové šetření ukázalo, že pouze 34 % firem má promyšlenou strategii a věnuje se naplno employer brandingu. Dalších 37 % společností se uchyluje k brandovým aktivitám pouze nárazově – bez promyšleného přístupu např. pořádáním akcí nebo občasným zveřejňováním fotek. 29 % firem se employer brandingu nevěnuje vůbec.

„V Česku mají zaměstnavatelé tendenci se soustředit na krátkodobé cíle, které ideálně přinášejí okamžitý zisk. Employer branding však představuje běh na dlouhou trať. Jedná se o aktivity, jejichž výsledky se dostavují až po delší době a mnohdy se obtížněji měří. Z tohoto důvodu u nás employer branding ztrácí na síle,“říká José Kadlec, ředitel Recruitment Academy a spoluzakladatel personální agentury GoodCall.

Vlastními silami, pod vlastní střechou 

Když už se zaměstnavatelé rozhodnou zapůsobit na kandidáty, 76 % z nich si employerbrandingové aktivity připravuje interně samo – tzv. in house. Pouze 24 % firem si přivolává na pomoc externího dodavatele jako např. marketingové agentury. Přitom podle Kadlece má spolupráce s dobře vybranou agenturou výraznou přidanou hodnotu.

„V Praze existuje několik specializovaných agentur přímo na employer branding. Jde o týmy expertů, kteří rozumějí našemu trhu, trendům a nejlepším praktikám pro cílení na konkrétní talenty. Ví, co platí na ajťáky a naopak jak najít pracovníky do výroby. Zaměstnavatelé už tak neztrácí čas hledáním řešení, dostanou to nejlepší naservírováno na zlatém podnose,“ popisuje Kadlec výhodu externích dodavatelů.

 

Summit HR mixer 1

 

Přitom 62 % personalistů přiznává, že v posledním roce jejich firmy nedělaly žádnou náborovou kampaň. Mezi těmi, kteří se rozhodli investovat do náboru, byly nejčastějšími volbami tvorba kariérních stránek, propagace na sociálních sítích a další formy placené online reklamy. Náborové video vytvořilo pouze 19 % firem.

Pracovní portály jako sázka na jistotu 

41 % firem uvedlo jako osvědčenou cestu ke kandidátům pracovní portály. Jako další nejsilnější zdroj talentů společnosti uvádí vlastní kariérní stránky nebo zaměstnanecké referral programy.  

 

Jednímz nejsilnějších zdrojů kandidátů se stávají kariérní stránky, které firmám umožňují odprezentovat nejen nabídku benefitů, ale i filozofii značky, zkušenosti kolegů nebo aktivity v rámci oblasti společenské odpovědnosti. Oproti běžným pracovním inzerátům nabízejí mnohem větší komunikační volnost," vysvětlujAneta Martišková, členka vedení společnosti Edenred.

 

Průzkumu o přístupu k employer brandingu se zúčastnilo 128 personalistů. Téměř polovina zúčastněných působí v Praze a Středočeském kraji.

 

 

]]>
katerina.bedrnova@goodcall.eu (Kateřina Wendeling) Recruitment Academy Thu, 19 Sep 2024 00:00:00 +0200
Invalidita může výrazně omezit příjmy. Proč by neměla chybět ve vaší životní pojistce? https://www.hrmixer.cz/media-1/856-invalidita-muze-vyrazne-omezit-prijmy-proc-by-nemela-chybet-ve-vasi-zivotni-pojistce https://www.hrmixer.cz/media-1/856-invalidita-muze-vyrazne-omezit-prijmy-proc-by-nemela-chybet-ve-vasi-zivotni-pojistce Invalidita může výrazně omezit příjmy. Proč by neměla chybět ve vaší životní pojistce?

PR zpráva:

Život je plný nejistot a nečekaných událostí, které mohou mít zásadní dopad na naši schopnost pracovat a vydělávat peníze. Jednou z největších hrozeb, které mohou výrazně ovlivnit finanční stabilitu jedince i jeho rodiny, je přiznání invalidity. Invalidita totiž neznamená jen ztrátu zdraví, ale i významný pokles příjmů, který může trvat až do konce produktivního věku. Například u osoby s čistou mzdou 39 570 Kč by invalidní důchod ve III. stupni činil jen 21 678 Kč, což představuje propad o více než 45 %.

Co je to invalidita?

 

Invaliditouse označuje pokles pracovní schopnosti, který nastal z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu,a to v rozsahu nejméně o 35 %. Pokud pracovní schopnost klesne kvůli zdravotnímu stavu:

  • o 35–49 %, jedná se o invaliditu prvního stupně,

  • o minimálně 50 %, ale nejvíce o 69 %, jedná se o invaliditu druhého stupně,

  • o více než 70 %, jedná se o invaliditu třetího stupně.

Statistika a riziko invalidity


Podle aktuálních údajů je v České republice více než
411 000 lidí, kteří pobírají invalidní důchod.

To představuje téměř 8 % ekonomicky aktivních obyvatel. Statistiky přitom ukazují, že během produktivního věku se stane invalidním 1 z 5 lidí.

 

Počet invalidních důchodců dle stupňů k 31.12.2023 celkem 411 706 osob

 

I. stupeň17709443 %                                   

II. stupeň7820319 %

III. stupeň   15640938 %

(Zdroj: https://www.cssz.cz/duchodova-statistika#section_0, důchodci v ČR v časové řadě)
 

V roce 2022 byl počet nově přiznaných důchodů v tomto poměru:

 

Nově přiznané invalidní důchody za rok 2022 – celkem 27 175 osob

 

I. stupeň1499355 %

II. stupeň409315 %

III. stupeň808930 %


(Zdroj: https://statistiky.vubp.cz/
inability/)
 

Téměř 40% všech vyplácených invalidních důchodů je vypláceno lidem do věku 50 let. Z čehož jezřejmé, že většina případů invalidity není dočasná, ale představuje dlouhodobý či trvalý stav, který výrazně ovlivňuje životní standard a finanční zabezpečení postižené osoby a její rodiny.

 

Tabulka 1Počet vyplácených důchodů dle věku, rok 2023

 

Věk

Podíl

Počet

0 až 19

0,6 %

2 318

20 až 24

2,3 %

9 574

25 až 29

3,2 %

12 970

30 až 34

4,6 %

18 819

35 až 39

5,8 %

23 910

40 až 44

8,6 %

35 544

45 až 49

14,5 %

59 748

50 až 54

17,5 %

72 135

55 až 59

22,8 %

93 949

60 až 64

20 %

82 459

65+

0,1 %

280

 

Celkem

411 706

 

Příčiny invalidity

 

Většina případů invalidity je způsobena nemocí – až 96 % všech přiznaných invalidních důchodů. Pouze 4 % jsou důsledkem úrazů. Nejčastějšími příčinami invalidity jsou nemoci svalů a kostí (27 %), duševní poruchy (26 %), nemoci nervové soustavy (9 %)a zhoubné nádory (8 %). Tyto statistiky ukazují, že každý z nás je vystaven riziku, které se může projevit postupně, ale s vážnými dlouhodobými důsledky.

Finanční důsledky invalidity

 

Jedním z významných aspektů invalidity je právě propad příjmů:

 

Průměrná výše invalidního důchodu v roce 2023

 

I.stupeň9 685 Kč/měsíc

II. stupeň11 412 Kč/měsíc

III. stupeň17 014 Kč/měsíc

 
 

Pokud vezmeme v úvahu, že průměrná čistá mzda v České republice je ve srovnání s průměrným invalidním důchodem výrazně vyšší, propad příjmů může být pro mnoho domácností devastující. Čím vyšší je příjem, tím větší je rozdíl mezi předchozím příjmem a invalidním důchodem. Například u osoby s čistou mzdou 39 570 Kč by invalidní důchod ve III. stupni činil jen 21 678 Kč,
což představuje propad o více než 45 %.

 

Tabulka 2Invalidní důchod dle stupně invalidity při době pojištění 45 let a současného nepobírání starobního důchodu (rok 2023)

 

Průměrná hrubá mzda

Čistá mzda

I. stupeň

II. stupeň

III. stupeň

Náhradový poměr

I.stupeň

Náhradový poměr

II.stupeň

Náhradovýpoměr

III.stupeň

20 000 Kč

17 370 Kč

8 164 Kč

10 226 Kč

16 413 Kč

47 %

59 %

94 %

25 000 Kč

21 070 Kč

8 457 Kč

10 665 Kč

17 290 Kč

40 %

51 %

82 %

30 000 Kč

24 770 Kč

8 749 Kč

11 104 Kč

18 168 Kč

35 %

45 %

73 %

50 000 Kč

39 570 Kč

9 919 Kč

12 859 Kč

21 678 Kč

25 %

32 %

55 %

100 000 Kč

76 570 Kč

12 844 Kč

17 246 Kč

30 453 Kč

17 %

23 %

40 %

 

(Zdroj: Interní výpočty FreedomFinancialServices)

 

Graf 2 Invalidní důchod vůči čisté mzdě na úrovni roku 2023

 

OSVČ a riziko invalidity.Proč minimální odvody mohou zničit Vaši finanční budoucnost?

 

V rámci rizika invalidity jsou jednou z nejvíce ohrožených skupin obyvatel osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ). Tito lidé často přiznávají minimální odvody do sociálního pojištění, aby si snížili měsíční náklady, ale ve skutečnosti mohou být jejich příjmy výrazně vyšší. Tento přístup však znamená, že propad mezi jejich reálným příjmem a tím, co by dostali od státu v případě přiznání invalidity, je enormní.

 

Příklad: 

 

Představme si OSVČ, který do domácnosti přináší 50-60 tisíc korun měsíčně. Pokud by ale odváděl pouze minimální pojistné, jeho invalidní důchod by činil přibližně 15 tisíc korun měsíčně.
To znamená, že každý měsíc by mu chybělo 35-45 tisíc korun, což by mělo dramatický dopad na jeho finanční situaci i životní standard jeho rodiny. Právě proto je pro OSVČ vhodné zvážit pojištění invalidity jako klíčový prvek svého finančního plánu.

 

Proč je pojištění invaliditynezbytné?

 

Pojištění na invaliditu je navrženo tak, aby pokrylo tento propad příjmů a zajistilo, že postižená osoba a její rodina budou finančně zabezpečeny. Bez tohoto pojištění se mnoho lidí dostává
do finanční tísně, která může vést k nutnosti změnit životní styl, přestěhovat se do menšího bytu, nebo dokonce prodat majetek, aby pokryli základní životní potřeby.

 

Výhodou pojištění invalidity je, že zajišťuje finanční příjem, který může pokrýt výdaje na léčbu, rehabilitaci, přizpůsobení bydlení či jiné nezbytné náklady. Pojištění na invaliditu také umožňuje postižené osobě zůstat finančně nezávislou a zajistit své rodině potřebnou podporu. Je třeba
si uvědomit, že čím mladší člověk, tím vyšší částka mu bude chybět v případě přiznání invalidity.

 

Příklad:

OSVČ, který vydělává cca 65 tisícměsíčně, dostane v případě přiznání invalidity od státu

cca 15 tisíc Kč měsíčně. Takovému člověku bude chybět každý měsíc 50 tisíc Kč, což je 600 tisíc
za rok. V tomto případě je důležité také to, kolik je tomuto člověku let a kolik let mu zbývá
do důchodového věku.

Tabulka 3Výpadek příjmů při přiznání invalidního důchodu v závislosti na zbývajícím počtu letodchodu do důchodu

 

Věk (roky)

Počet let do důchodu (65 let)

Roční výpadek příjmu

Celkový výpadek příjmu

20

45

600000

27 000000

30

35

600 000 Kč

21 000000

40

25

600000

15 000000

50

15

600000

9 000 000 Kč

60

5

600000

3 000000

 

(Zdroj: Interní výpočty Freedom)

 

Jak vybrat správné pojištění na invaliditu?


Při výběru pojištění invalidit
y je důležité zvážit několik faktorů:
 

Státní důchod – nejdříve si zjistěte, kolik byste dotali od státu peněz v případě přiznání invalidity.
Výše pojistné částky – měla by být nastavena tak, aby pokryla propad příjmů a zajišťovala dostatečnou životní úroveň, zabezpečila nejdůležitější cíle rodiny a vyplatila úvěry.
Pojistné podmínky a výluky – pozornost je třeba věnovat i tomu, jaké výluky mají jednotlivé pojišťovny. Obecně platí, že čím více výluk, tím je pojistka levnější.
Staré pojištění – platí to, že čím starší produkt nebo smlouvu máte, tím máte horší pojistné podmínky a větší počet výluk. Pojistný trh se v čase vyvíjí ku prospěchu klienta. V nových smlouvách, které jsou
aktuálně na trhu dostupné
, jsou mnohem lepší podmínky, než tomu bylo například před 5 lety.

Závěr

 

Nikdo se nechce stát invalidním, ale přesto může invalidita postihnout kohokoli. Finanční důsledky spojené s invaliditou mohou být pro mnoho rodin zničující, proto je důležité se na tuto situaci připravit. Pojištění invalidity představuje klíčový nástroj, jak se chránit před propadem příjmů
a zajistit si klidnou budoucnost i v případě nečekaných životních událostí.

 

Pokud netušíte, na co máte v rámci invalidity nárok od státu a nejste si jistí, jestli máte invaliditu ve smlouvě životního pojištění nastavenu správně, oslovte svého poradcea nechte si správnou výši pojištění invalidity spočítat pro Váš konkrétnípřípad.


Autor: Jan Grufík, partner ve společnosti Freedom Financial Services

 

  1.  

     

]]>
petra.brabencova@goodcall.eu (Petra Brabencová) Média Tue, 03 Sep 2024 00:00:00 +0200
Blíží se Recruitment Academy Awards Winners Summit! https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/854-blizi-se-recruitment-academy-winners-summiit https://www.hrmixer.cz/recruitmentacademy/854-blizi-se-recruitment-academy-winners-summiit Blíží se Recruitment Academy Awards Winners Summit!

Chcete se dozvědět, jak dosáhnout úspěchu v náboru a zaměstnanecké značce? Pak si nenechte ujít 2. ročník Recruitment Academy Awards Winners Summit, který se koná 8. října 2024. Na této půldenní akci se setkáte s 9 vítězi Recruitment Academy Awards 2024, kteří vám prozradí svá tajemství a podělí se o své zkušenosti. Lístky jsou již v prodeji!

Co vás čeká na Recruitment Academy Winners Summit?

- Detailní pohled na vítězné projekty: Dozvíte se, jak vznikaly nejúspěšnější HR marketingové projekty roku 2024.
- Praktické tipy: Odnesete si spoustu konkrétních rad a nápadů, které můžete využít ve své práci.
- Networking: Můžete se osobně setkat s vítězi, dalšími odborníky z oboru a navázat nové kontakty.
- Q&A: Budete mít možnost položit otázky přímo vítězům a získat tak odpovědi na to, co vás zajímá.
- Bohatý catering: Kromě inspirativních přednášek si můžete užít i skvělé občerstvení.

Proč byste si neměli Winners Summit nechat ujít?

Bude to skvělá příležitost, jak si poslechnout jejich příběhy a zjistit, co stojí za jejich úspěchem. A kdo ví, možná právě vy budete příští rok vyprávět o svém úspěchu na pódiu.

O Recruitment Academy Awards

Recruitment Academy Awards je prestižní soutěž, která oceňuje nejlepší projekty v oblasti HR marketingu v České a Slovenské republice. Cílem soutěže je inspirovat a motivovat HR profesionály k tomu, aby vytvářeli inovativní a účinné náborové strategie.

 

]]>
petra.brabencova@goodcall.eu (Petra Brabencová) Recruitment Academy Thu, 22 Aug 2024 00:00:00 +0200
Náborový software Datacruit poroste pod křídly skupiny Seyfor https://www.hrmixer.cz/media-1/853-naborovy-software-datacruit-poroste-pod-kridly-skupiny-seyfor https://www.hrmixer.cz/media-1/853-naborovy-software-datacruit-poroste-pod-kridly-skupiny-seyfor Náborový software Datacruit poroste pod křídly skupiny Seyfor

Skupina Seyfor získala stoprocentní podíl ve firmě Datacruit, která dodává náborové aplikace více než dvěma stovkám firem v deseti zemích Evropy.

Vedení společnosti Datacruit oznámilo, že koncem června 2024 prodalo svůj stoprocentní podíl skupině Seyfor, jednomu z největších evropských dodavatelů ICT řešení. Akvizice má rozšířit působení Datacruitu na trhu a nabídnout zákazníkům ještě inovativnější služby v oblasti náborového softwaru.

„Spolupráce se Seyforem nám otevírá nové možnosti a příležitosti pro zahraniční expanzi. Seyfor nám poskytne silné zázemí a know-how, se kterým můžeme dále inovovat a poskytovat našim zákazníkům ty nejlepší služby,“ vysvětluje Zdeněk Bajer, zakladatel a CEO Datacruit.

Skupina Seyfor, která má přes 1700 zaměstnanců a obsluhuje zákazníky ve 38 zemích, si od akvizice slibuje rozšíření svého portfolia a posilování pozice na evropském trhu ICT řešení.

,,Tato akvizice nám umožní nejen posílit naši pozici na trhu HR řešení, ale také integrovat pokročilé náborové technologie do našeho stávajícího portfolia. Těšíme se na spolupráci s týmem Datacruit a na využití synergií, které tato akvizice přinese,“ říká Martin Cígler, CEO Seyforu.

V oblasti HR služeb patří ke špičce

Společnost Datacruit vznikla v roce 2014 a během několika let se rozrostla na významného hráče na poli náborových aplikací. V současnosti ji využívá více než 200 firemních zákazníků, pomáhá HR týmům v 10 zemích Evropy a každý měsíc zapojuje do náborových procesů více než 1500 uživatelů.

Díky svému know-how a skvělému produktu dokáže Datacruit digitalizovat a automatizovat náborový proces zákazníka, včetně integrace AI funkcí, což přispívá k celkové efektivitě a produktivitě. HR týmy se tak mohou soustředit na strategické činnosti, což zlepšuje jejich schopnost rychle a efektivně reagovat na potřeby trhu.

Společnost Datacruit byla před akvizicí součástí skupiny GoodGroup, která působí v oblasti náborových služeb. Po vyčlenění Datacruitu skupina GoodGroup nadále vlastní personální agenturu GoodCall a vzdělávací platformu Recruitment Academy.

 

 

]]>
petra.brabencova@goodcall.eu (Petra Brabencová) Média Fri, 12 Jul 2024 00:00:00 +0200
Čtyřdenní pracovní doba v Česku: Sen, nebo realita? https://www.hrmixer.cz/navody/851-ctyrdenni-pracovni-doba-v-cesku-sen-nebo-realita https://www.hrmixer.cz/navody/851-ctyrdenni-pracovni-doba-v-cesku-sen-nebo-realita Čtyřdenní pracovní doba v Česku: Sen, nebo realita?

V posledních letech se téma čtyřdenní pracovní doby stává stále aktuálnějším. Zatímco v některých zemích, jako je Island nebo Nový Zéland, se s ní již setkáváme v praxi, v Česku se stále jedná spíše o vizi. V tomto blogu se podíváme na argumenty pro a proti zavedení kratšího pracovního týdne a zhodnotíme, zda je reálné, aby se stala běžnou součástí českého pracovního trhu.

Argumenty pro:

Zvýšení produktivity a motivace: Studie ukazují, že kratší pracovní doba může vést k zvýšení produktivity a motivace zaměstnanců. Odpočinutí a vyrovnaní zaměstnanci se dokáží lépe soustředit a dosahují lepších výsledků.

 

Snížení stresu a vyhoření: Méně času stráveného v práci může snížit stres a riziko vyhoření. Zaměstnanci tak mají více času na odpočinek, koníčky a rodinu, což vede k celkové spokojenosti a vyrovnanosti.

Lepší skloubení pracovního a osobního života: Čtyřdenní pracovní doba umožňuje lepší skloubení pracovního a osobního života. Zaměstnanci tak mají více času pro sebe a své blízké, což vede k celkové spokojenosti a kvalitě života.

Zvýšení atraktivity pro zaměstnance: Kratší pracovní doba může být atraktivním benefitem pro uchazeče o práci a vést k nižší fluktuaci zaměstnanců.

Argumenty proti:

Snížení produktivity v některých oborech: V oborech, kde je nutná nepřetržitá výroba nebo provoz, by kratší pracovní doba mohla vést ke snížení produktivity.

Nerovnost mezi obory: Zavedení čtyřdenní pracovní doby by mohlo prohloubínerovnost mezi obory. Zatímco v některých oborech by to bylo reálné, v jiných by to mohlo být obtížné, ne-li nemožné.

Negativní dopad na globální konkurenceschopnost: Není jisté, zda by kratší pracovní doba nezhoršila globální konkurenceschopnost českých firem.

A jak to tedy je v České republice?

Zavedení čtyřdenní pracovní doby v Česku je složitá otázka, která vyžaduje důkladnou analýzu a diskusi. I když existuje mnoho argumentů pro, je nutné zvážit i potenciální nevýhody a dopady na různé sektory ekonomiky.

V současnosti se v České republice nachází jen malé procento firem, které svým zaměstnancům nabízí kratší pracovní dobu. Jedná se spíše o inovatívní a progresivní firmy, které si uvědomují benefity spokojených a motivovaných zaměstnanců.

Je pravděpodobné, že se kratší pracovní doba v České republice nestane plošným standardem v dohledné době. Nicméně je možné, že se stane stále dostupnější alternativou pro některé firmy a obory, kde to bude reálné a přínosné jak pro zaměstnance, tak pro zaměstnavatele.

Čtyřdenní pracovní doba představuje zajímavou vizi pro budoucnost práce v Česku. Je důležité o ní diskutovat a zvažovat její potenciální dopady. Rozhodnutí o zavedení kratšího pracovního týdne by mělo být vždy individuální a zohledňovat specifické potřeby a možnosti firem i zaměstnanců.

 
]]>
petra.brabencova@goodcall.eu (Petra Brabencová) Návody Tue, 25 Jun 2024 00:00:00 +0200
Nejlépe hodnocenou společností z pohledu zaměstnanců se stal v hotelovém oboru řetězec OREA https://www.hrmixer.cz/media-1/850-nejlepe-hodnocenou-spolecnosti-z-pohledu-zamestnancu-se-stal-v-hotelovem-oboru-retezec-orea https://www.hrmixer.cz/media-1/850-nejlepe-hodnocenou-spolecnosti-z-pohledu-zamestnancu-se-stal-v-hotelovem-oboru-retezec-orea Nejlépe hodnocenou společností z pohledu zaměstnanců se stal v hotelovém oboru řetězec OREA

Tisková zpráva: Největší český řetězec hotelů OREA získaljako zaměstnavatel v posledním průzkumuod stávajících i bývalých zaměstnancůvýjimečné hodnocení. V konkurenci velkých hotelových řetězců vůbec nejlepší v Česku. Průzkumy pravidelně realizuje portál Atmoskop.cz, kam si každý den chodí hledat práci tisíce lidí.

 Kariérní portál Atmoskop.cz zveřejnilaktuální výsledkyprůzkumu, podle kterého se za poslední dva roky firemní kultura v OREA zlepšila v průměru o 13 % v každém ze tří měřitelných parametrů

Výsledné hodnocení
na základě anonymního dotazníku reflektuje vztahy s kolegy, přístup nadřízených a celkové hodnocení zaměstnavatele z pohledu stability, jednání a skloubení pracovního a osobního života.

„Naše průměrné hodnocení na portálu Atmoskop.cz je nyní 77,3 %, což je v porovnání sprůměrným hodnocením na portálu o více než 8 % lepší. Jsme nadšení, že naše péče o firemní kulturu, pracovní prostředí a o naše kolegyně a kolegy se projevila takovými výsledky. Naším dalším cílem je samozřejmě udržet nastolený trend a v ideálním případě jej ještě v průběhu let zlepšovat,“ pokračuje Petra Slabá, HR ředitelka OREA.

Nadstandardní hodnocení ze strany stávajících zaměstnanců je pro každou společnost při náboru těch nových velkým přínosem. Aktuálně si před odpovědí na kariérní inzerát totiž hledá informace u dané společnosti už čtvrtina uchazečů, přičemž zvýšený zájem o hodnocení zaměstnavatelů je nejvýraznější u mladé generace.

Ty největší konkurenční hotelové řetězce, které působí v Česku, nyní OREA poráží téměř ve všech aspektech a hlavně celkovém průměrném hodnocení, což dále posiluje pozici společnosti na pracovním trhu.

Dlouhodobě usilujeme o to, abychom byli nejen vnímáni jako atraktivní zaměstnavatel, ale abychom jím skutečně byli. Protože jedině tak můžemenejen přilákat nové talenty, ale také si ty nejkvalitnější zaměstnance udržet,“ doplňujePetra Slabá, HR ředitelka OREA.

 

OREA Hotels & Resorts je se svými 19 provozy a 750 zaměstnanci největší česká hotelová značka. Na trhu působí přes 25 let a provozuje jak městské hotely, tak resorty v přírodě a apartmány a restaurace v nejkrásnějších lokalitách České republiky: v Praze, Brně, Olomouci, Blansku, Mariánských Lázních, na Šumavě, v Krkonoších i na Vysočině.

 

 

]]>
petra.brabencova@goodcall.eu (Petra Brabencová) Média Wed, 12 Jun 2024 00:00:00 +0200